Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall direkt eller indirekt tillhandahålla varor och tjänster inom läkemedelsområdet samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 285 | 829 | 12 443 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 852 | -6 298 | -5 790 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 923 | -6 162 | -6 151 |
| Årets resultat (tkr) | -6 193 | -4 892 | -2 919 |
| Summa tillgångar (tkr) | 11 503 | 11 209 | 4 804 |
| Antal anställda | 6 | 5 | 3 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 285 | 829 | 12 443 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -4 852 | -6 298 | -5 790 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -4 923 | -6 162 | -6 151 |
| Årets resultat (tkr) | -6 193 | -4 892 | -2 919 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 7 789 | 6 773 | 3 070 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 714 | 4 436 | 1 734 |
| Tillgångar (tkr) | 11 503 | 11 209 | 4 804 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 513 | 987 | 2 379 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 9 846 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 143 | 10 223 | 2 425 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 11 503 | 11 209 | 4 804 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 6 | 5 | 3 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 548 | 166 | 4 148 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -147.7% | -759.7% | -46.5% |
| Soliditet | 4.5% | 8.8% | 49.5% |
| Kassalikviditet | 88.0% | 4.9% | 71.5% |
Noviral Sweden AB ingår i en koncern med 4 bolag. Koncernmoderbolag är Novir AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget skall direkt eller indirekt tillhandahålla varor och tjänster inom läkemedelsområdet samt bedriva därmed förenlig verksamhet.